Tatuaż wieloryb – znaczenie, historia, 28 zdjęć

  

Tatuaże z wielorybami nie należą do gatunku tatuaży wyjątkowo popularnych. A szkoda. Stworzenia te bowiem niosą ze sobą bogactwo oryginalnych znaczeń. Wieloryby to stworzenia uniwersalne – tatuują je sobie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Teoretycznie tatuaż z wielorybem może być dowolnych rozmiarów, choć zwykle, ze względu na sens i właściwe oddanie natury tych stworzeń, porzuca się ich małe przedstawienia.

Tatuaż wieloryb – znaczenie, historia

Zainspiruj się – biologia wielorybów

Wieloryby, nawet wbrew swojej nazwie, to tak naprawdę ciepłokrwiste ssaki. Regularnie musza wypływać na powierzchnię, aby zaczerpnąć powietrza atmosferycznego, którym oddychają. Od ryb odróżnia je również żyworodność potomstwa. Wieloryby uważane są również za stworzenia wysoce inteligentne. Korzystają z echolokacji oraz czułości na pole magnetyczne ziemi, aby posiąść swoje niezwykłe umiejętności nawigacyjne.

Potęga wzbudzająca lęk – historia symbolu

Od zarania dziejów te przepotężne stworzenia fascynują człowieka i wzbudzają w nim lęk. Mitologia hebrajska prezentowała wieloryba, jako nieposłusznego Bogu morskiego demona – Lewiatana. Wiele średniowiecznych średniowiecznych rycin przedstawia wieloryby w formie odrażających morskich potworów. Stworzeniom tym przypisywano nieziemskie rozmiary, posiadanie rogów, wielkich kłów czy skrzydeł smoka.

  

Z drugiej strony ludy wysp Nowej Zelandii przypisywały wielorybom charakter stworzeń świętych. Mieszkańcy tamtych terenów zapoczątkowali tatuowanie ciała przedstawiając na obrazach także wieloryby. Dla rdzennych mieszkańców Ameryk ssaki te były symbolami natury duchowej.

Iść przez życie z nadzieją – symbolika

Jednym ze znaczeń symbolu wieloryba jest odrodzenie. Wynika to z ich natury ssaków. Potrafią one zanurzyć się w bardzo głębokie odmęty oceanu, ale za każdym razem powracają na powierzchnię, aby nabrać powietrza w płuca. Ciśnienie, jakie panuje na głębokościach, w jakich pływają wieloryby jest bardzo wysokie. Pokazuje to także potęgę i wytrzymałość tych stworzeń. Stają się one dla nas wzorem wytrzymałości w przezwyciężaniu codziennych problemów. Uczą nas również wytrwałości w powracaniu do miejsc, gdzie możemy nabrać nowych sił, „nabrać świeżego powietrza” i ruszyć w dalszą podróż życia.

Ich zdolności nawigacyjne stają się natchnieniem dla człowieka poszukującego celu swojego życia. Każdy człowiek na świecie posiada własną ścieżkę życia, którą, pomimo błędów czy trudności, powinien wiernie i wytrwale poszukiwać. Życie wielorybów staje się pięknym tego przykładem.

Wieloryby są, oczywiście, związane z żywiołem wody – symbolem czystości, pokoju serca i inteligemcji człowieka. Ich majestatyczny spokój pomaga nam odnaleźć harmonię w życiu. Ssaki te oznaczają więc drogę do odnalezienia wewnętrznego spokoju.

Matka wieloryba nie powstrzyma się przed niczym, aby zapewnić bezpieczenstwo swojemu potomstu. Przez dwa lata od narodzin bezustannie karmi i pielęgnuje swoje dzieci. Postawa ta staje się wzorem dla macierzyństwa i wartości rodzinnych.

Kto nosi tatuaż z wielorybem?

Tatuaż z wielorybem pojawi się na ciele człowieka, który czuje powiązanie stworzenia z jego symboliką. Kiedy widzę taki tatuaż, domyślam się, że mam do czynienia z człowiekiem silnym i spokojnym z natury. Być może osoba ta pragnie wyrazić swoją zdolność do przezwyciężania trudności życia? Być może jest to człowiek o poczuciu niezwykłych więzi rodzinnych?

  

Jednocześnie istnieje druga kategoria ludzi, do których odpowiada wieloryb. Są to ludzie inteligentni i kreatywni. Potrafią oni doskonale zaadaptować się w bardzo różnych środowiskach i relacjach. W takim znaczeniu człowiek z tatuażem wieloryba to artysta pewnej dziedziny sztuki lub naukowiec w pełnej pasji oddany swojej dziedzinie badań.

Jeżeli należysz do którejś z tych grup ludzi, to wieloryb o wielkim sercu i umyśle powinien na pewno odnaleźć swoje miejsce na Twoim ciele.