Tatuaż statek – znaczenie, historia, 32 zdjęć

  

Morskie tatuaże mają długą historię popularności wśród żeglarzy i innych ludzi pracujących na morzu. Mimo że tradycyjnie noszone przez mężczyzn, w obecnych czasach kobiety noszą je równie często. Mogą być przedstawione wśród wielu różnych elementów i symboli np. piratów, mieczy, kół sterowych, kotwic, gwiazd czy kompasów. Mogą być wykonane w jakimkolwiek rozmiarze, ale najpopularniejsze są te średniej wielkości. Nie są uznawane za mainstreamowe, ale od dłuższego czasu były i są popularne i mogą reprezentować więcej niż tylko ocean.

Tatuaż statek – Historia

Kiedy przychodzi do morskiego body artu, statek klasyfikuje się bardzo wysoko. Tatuaże marynarzy były czymś co ich identyfikowało i czyniło wyjątkowymi. Dla nich i rybaków reprezentuje to sposób na życie. Opierają się na oceanach żeby przetrwać i zatroszczyć się o swoje rodziny. W pewnym sensie statek jest symbolem tego.

Wiele kultur posiada długą historię sztuki tatuażu, ale w Europie ludzie związani z żeglarskim trybem życia rozwinęli swój własny styl tatuowania. Tradycja może sięgać aż do wieku XVIII, kiedy kapitan James Cook odwiedził wyspy Nowej Zelandii, na której mieszkały ludy Maori. Od tamtego czasu wytatuowany żeglarz stał się niemal stereotypem, a jego tatuaże były często pikantne czy nieprzyzwoite, być może żeby mieć na co patrzeć podczas długich podróży.

  

W XIX wieku, około 90% żeglarzy w marynarce wojennej USA miało tatuaże. Później rząd USA ogłosił, że nikt, kto będzie miał nieprzyzwoity tatuaż, nie zostanie wzięty do armii. Ta deklaracja przekonała wielu młodych mężczyzn, aby pójść prosto do salonu tatuażu. W końcu jeśli posiadanie pięknej nagiej kobiety na ramieniu oznaczało, że możesz nie wstępować do armii – wybór był oczywisty.

Ponieważ żeglarze byli zawsze wystawieni na działanie żywiołów często inkorporowali religijne symbole jako ochronę przed złem, aby udobruchać bogów i uniknąć gniewu Matki Natury. Oldschoolowe wzory jak kotwice, jaskółki, skąpo ubrane dziewczyny w czapkach marynarzy czy kostki do gry są najczęściej utożsamiane z marynarzami. Bardzo popularne jest też tatuowanie sobie swoich okrętów czy wielkich żaglowców. Oldschoolowy tatuaż statku był wyjątkowo popularny wśród marynarzy, rybaków i innych ludzi związanych z otwartym morzem.

Mimo że straciły swoją popularność na kilka dekad, te stare wzory przeżywają teraz renesans zainteresowania wśród młodych ludzi. Tatuaże ze wzorem statku są wybierane przez ludzi w każdym etapie swojego życia. Decydują się na nie nawet mężczyźni i kobiety, które nie mają powiązania z morzem – po prostu dla dekoracyjnego efektu. Kiedy są zrobione dobrze taki tatuaże wyglądają absolutnie powalająco i mogą mieć bardzo głębokie znaczenie dla ich posiadacza.

Symboliczne znaczenie tatuażu statek:

Znaczenie może się zmieniać w zależności od tego jaki okręt wybierzesz. Pamiętaj tylko, że na samym końcu twój tatuaż i tak symbolizuje to co ty chcesz, aby znaczył. Poniżej możesz znaleźć podstawowe znaczenia tatuażu statku:

  • Dom
  • Nowa podróż
  • Nowy początek
  • Szczęście
  • Zatracenie w naturze
  • Sposób na życie
  • Niezależność
  • Samowystarczalność
  • Honor
  • Odwaga
  • Kierunek
  • Trudna przeszłość
  • Wyzwanie życiowe

Mogą też służyć jako rodzaj upamiętnienia dla przyjaciół lub członków rodziny, których straciliśmy na morzu lub po prostu odeszli z naszego życia. Jest to też sposób na uhonorowanie osób, które mieszkały blisko morza. Możemy również upamiętnić takim tatuażem osobę, która nie miała żadnego połączenia z morzem, ale zwyczajnie chcemy użyć statku jako pamiątki.

  

Jak widać, taki wzór różni się w zależności od tego, kto go nosi. Niektórzy wierzą, że reprezentuje on wzburzone wody życia. Jakimś sposobem musimy przetrwać trudniejsze chwile, aby dotrzeć do tych spokojniejszych. Statek może to symbolizować.