Tatuaż sowy – znaczenie, historia, 30 zdjęć

  

Sowa była powiązana z wieloma starożytnymi kulturami na przestrzeni wieków, na całym świecie. Sowa odgrywa swoją rolę w kulturze hinduskiej, egipskiej oraz w celtyckim lore i mitologii. Kultury te wierzyły, że sowa była opiekunem zmarłych oraz wierzyli, że jest ona w stanie komunikować się ze zmarłymi.

Rzymianie natomiast wierzyli, że pohukująca na szczycie budynku użyteczności publicznej przewidywała śmierć ważnej osoby publicznej. Z tego powodu, sowa powszechnie nazywana jest „aniołem śmierci” i wierzy się, iż przewodzi ona lub przenosi niedawno zmarłe osoby w zaświaty. Dla starożytnych Greków, sowa była poświęcona Atenie, bogini mądrości. Sowa była również symboliczna dla rdzennych Amerykanów, wierzyli oni bowiem, że jest ona strażniczką świętej wiedzy. Kilka kultur wierzyło, że sowa towarzyszyła będzie duszy w zaświatach, kilka innych natomiast twierdziło, że jeśli przyśni ci się sowa to ciebie lub kogoś bliskiego tobie spotka śmierć.

Jeśli przyjrzymy się sowie bliżej, będziemy w stanie zrozumieć cały symbolizm znajdujący się za tym zwierzęciem. Znane są ze swych wielkich oczu oraz znakomitych zdolności łowieckich. Ich oczy stworzone są do widzenia daleko przy słabym oświetleniu, one same natomiast łowią po cichu, prawie w ogóle nie wydając dźwięku podczas latania. Ewolucja podarowała im bardzo miękkie pióra, dzięki którym mogą się zakraść na swoją ofiarę.

  

Nie ulega wątpliwości, że sowy są tajemniczymi istotami. Być może to ze względu na to, iż prowadzą one nocny tryb życia, przez co rzadko kiedy można je spotkać za dnia. Jak większość skrzydlatych zwierząt, symbolizują wolność, ale również i zdolność widzenia, ze względu na ich zdolność widzenia daleko w przestrzeń w nocy.

Tatuaż sowy – znaczenie, historia

Co reprezentuje sowa?

Istnieje wiele znaczeń powiązanych z tatuażem sowy. Nieistotne czy wybierasz sowę ze względu na cele symboliczne, czy też jako ozdobę własnego ciała, ważnym jest, aby znać jej znaczenie.

Sowa reprezentuje przede wszystkim mądrość, wolność, podstęp, chytrość, zdolność widzenia, wiedzę, tranzycję, polowanie, życie pozagrobowe, niepodległość, inteligencję, ale również i intuicję oraz śmierć (dosłowną lub w przenośni).

Gdzie umieścić tatuaż?

Jeśli po głowie chodzi ci wykonanie szczegółowego tatuażu sowy, plecy są do tego najlepszym miejscem. Jeśli jednak myślisz o sowim tatuażu wraz z innymi projektami, sowi tatuaż może znaleźć się w kilku miejscach:

Na plecach

  

Na ramieniu

Na nodze

Na nadgarstku

Na szyi

Na biodrze

O czym należy pamiętać zanim wykona się tatuaż?

Zanim wykonasz tatuaż, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

  • Koniecznie dowiedz się co oznacza symbol, który chcesz wytatuować – nie chcesz przecież nosić czegoś, co miało inne znaczenie od tego, o którym myślałeś
  • Nie spiesz się z wykonaniem tatuażu, jeśli jeszcze nie jesteś pewna! Warto podjąć właściwy wybór za pierwszym razem. Nawet próba usunięcia go metodą laserową nie działa na każdym tatuażu.