Tatuaż konik morski – znaczenie, historia, 25 zdjęć

  

Koniki morskie były powszechnie wspominane w mitach i legendach przez wieki. Aby lepiej zrozumieć samą symbolikę konika morskiego, należy najpierw przyjrzeć się mu w naturalnym środowisku.

Są one dość spokojnymi zwierzętami. Chociaż nie są szybkie, to w pływają one w sposób pełen gracji. Podczas gdy wiele zwierząt dostosowuje się do ich środowiska oraz zmienia, koniki morskie pozostają takie same. Z tego powodu koniki morskie mogą symbolizować „pozostanie szczerym ze sobą”. To samo znaczenie można przypisać tatuażowi z tym zwierzęciem. Konik morski ma zdolność zmiany koloru jeśli jest zagrożony, co symbolizuje ochronę. Konik morski może również chwytać glony i rośliny przy pomocy swojego ogona. Pokazuje on przez to ogromną siłę.

Konik morski był również symbolem w wielu różnych kulturach. Wielu wierzyło, że jest on istotą mistyczną i magiczną. Niektórzy wierzyli, że ma on magiczne zdolności. Część ludzi wierzyła również, że konik morski ma zdolność przenoszenia dusz zmarłych żeglarzy. Według nich, konik morski miał zabierać dusze do zaświatów i upewniać się, że dusze te będą miały bezpieczną podróż. Z tego powodu konik morski może być symbolem duszy i ochrony.

  

Konik morski był również symbolicznym zwierzęciem dla Greków, Rzymian oraz innym kultur europejskich. Rzymianie i Grecy wierzyli, iż konik morski jest powiązany z bogiem morza. Przez to powiązanie, uważali konika morskiego za symbol mocy i siły. Wierzyli również, że konik morski ma specjalne moce i zdolności. Konik morski jest również wspominany w mitologii i legendach. W kulturze azjatyckiej również wierzono, iż konik morski jest niezwykły. W Chinach sądzono, iż konik morski był odmianą smoka morskiego. Z tego powodu konik morski przejął atrybuty smoka, dzięki czemu symbolizuje moc i siłę. Wierzą oni również, że konik morski jest symbolem powodzenia.

Niezwykłość konika morskiego polega na tym, iż to samiec konika morskiego nosi jajka. Samica zapładnia samca, który nosi jaja w swoim ogonie. Jest to symbolem kobiecej dominacji, ojcostwa oraz wyjątkowości.

Tatuaż konik morski – Znaczenie:

Tatuaż konika morskiego może mieć wiele różnych znaczeń. Na ogół jego symbolizm jest pozytywny i być może inspirujący. Konik morski może oznaczać siłę, moc, ochronę, wolnego ducha, duszę, elegancję, cierpliwość, szczodrość, zdolność widzenia, kreatywność, odwagę, pewność siebie i upartość.

Tatuaż konika morskiego może być zaprojektowany we wszelaki sposób. Najpopularniejsze dwie wariacje tatuażu konika morskiego to plemienny tatuaż konika morskiego lub jego celtycka wersja. Plemienny konik morski jest wykonywany w sztuce plemiennej, podczas gdy celtycki jest w celtyckiej. Uważa się, iż celtycki konik morski reprezentuje odwagę.

Jakiego konika morskiego wybrać?

Tatuaż ten może zostać zaprojektowany z różnymi elementami i symbolami. Wszystko co jest związane z wodą oraz oceanie może znaleźć się w tatuażu z konikiem morskim. Jeśli chcesz, możesz przedstawić wodę, bąbelki, wodorosty, rafę koralową, rozgwiazdę, rybę, ośmiornicę lub cokolwiek tylko zechcesz. Powinieneś odnaleźć kolor oraz wzór, który będzie oddawał twoją osobowość.

  

Gdzie umiejscowić tatuaż?

Ponieważ tatuaże konika morskiego mogą przedstawić go w dowolnym rozmiarze, mogą one zostać wytatuowane w praktycznie każdym miejscu na ciele.