Tatuaż koliber – znaczenie, historia, 27 zdjęć

  

Mimo, że wydawać by się mogło, że tatuaże z kolibrem są wyłączną domeną kobiet, to często decydują się na nie też mężczyźni. Jest on tatuowany nie tylko, aby podkreślić bliskość danej osoby z przyrodą. Ma on także znaczenie wysoce symboliczne. Traktuje się go jako symbol miłości, wierności, oddania, ale także niekiedy – jako metaforę ulotności życia. Kojarzyć się on może także z wytrwałością, jak również niezwykłymi umiejętnościami. Warto bowiem wiedzieć, że koliber jest w stanie latać we wszystkich kierunkach, również do tyłu. Niektóre osoby decydujące się na tatuaż przedstawiający kolibra pragną go mieć na swoim ciele, jako że odnosi się on do harmonii i zależności pomiędzy poszczególnymi elementami ekosystemu. Nie jest bowiem tajemnicą, że esencją życia dla kolibra są kwiaty. Nie jest on w stanie bez nich przetrwać. Co ciekawe – bez tych małych, radosnych ptaszków florę danego terenu również czekałby nie korzystny los.

Tatuaż koliber – znaczenie, historia

Szybkość i nieprzewidywalność

Tak częste występowanie kolibrów w sztuce tatuażu jest również spowodowane faktem, iż są one niezwykle szybkie i zwinne. Poruszają się one tak szybko, że zamiast trzepotu skrzydeł da się słyszeć charakterystyczne brzęczenie. Osobom przebywającym w pobliżu może się wtedy wydawać, że koło ucha przeleciał im niewielkich rozmiarów samolot pasażerski. To właśnie chcą oddać miłośnicy tatuażu – chcą oni pokazać innym, że również są szybcy, a niekiedy nawet porywczy w swoich działaniach. Pędzą oni przed siebie choćby po trupach i nie zatrzymają się póki nie zderzą się z przeszkodą przekraczającą ich siły.

Niech żyje wolność!

Tatuaż ten reprezentuje także wolność i brak jakichkolwiek ograniczeń na życiowej drodze danego człowieka. Mimo, że kolibra często wiąże się nierozerwalnie z miłością, to tak naprawdę jest on samotnym podróżnikiem. Przemierza on ogromne przestrzenie samodzielnie, bez towarzyszy, w pełni skupiając się na przyświecającym mu celu. Dlatego też jest to idealny wzór nie tylko dla introwertyków i podróżników, ale i osób wysoce zdeterminowanych, które to wiedzą co chcą osiągnąć i nie cofną się przed niczym, aby zrealizować postawione przed sobą zadanie.

  

Wszystko płynie…

Kolibra tatuuje się także jako synonim ulotności. W jednej chwili może on przebywać w danym miejscu, a w następnej być już w locie, poszukując nowych doznań, doświadczeń i przygód. Jak więc widać ten niewielki ptaszek reprezentować może całe spektrum filozofii życiowych, ludzkich poglądów i sposobów na życie. Zależnie od części ciała na jakiej jest on tatuowany, może on być przedstawiany sam, w parze z innym kolibrem, czy też w połączeniu z motywem kwiatowym. Wszystko zależy oczywiście od wyobraźni speca od tatuażu, kreatywności osoby składającej zamówienie, a także obowiązujących w danej chwili trendów. Jedno jest jednak pewne – koliber wylądował na rękach, plecach i stopach wielu osób, a w najbliższych latach uwije on sobie gniazdko na skórze jeszcze wielu przedstawicieli obydwojga płci. Czekamy na to z niecierpliwością, ponieważ tatuaże z kolibrem zawsze prezentują bardzo wysoki poziom i łączą w sobie dynamizm z pięknem przyrody!