Tatuaż pantera – znaczenie, historia, 25 zdjęć

  

Jeden z bardziej oryginalnych pomysłów na projekt tatuażu jest tatuaż z panterą. Wygląd wizerunku pantery może być naprawdę różny., choć zwykle przedstawia on samą głowę zwierzęcia. Ze względu na dużą ilość niezbędnych detali tatuaż ten zaliczy się raczej do większych obiektów. Umieszcza się go na ramieniu, barku, klatce piersiowej czy plecach. Noszony jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Tatuaż pantera – znaczenie, historia

Czarna pantera – historia

W średniowieczu pantera była jedną z form prezentowania osoby Jezusa Chrystusa. Pantera była nieustraszonym pogromcą smoka, wcielenia zła. Z tego powodu w Europie wieków średnich odnajdujemy wizerunki panter w heraldyce wielu rodów jak Chorwacja, Słowacja, czy Austria. Takie przedstawienia miały oznaczać, że ród, do którego należy herb z panterą, jest zakorzeniony w wierze chrześcijańskiej.

Na początku wieku dwudziestego tatuaż z groźną panterą popularny był pośród nieustraszonych marynarzy, niebezpiecznych gangsterów oraz więźniów. Z czasem stracił na popularności. Dopiero w latach sześćdziesiątych wizerunek pantery wrócił do łask. Stało się to za przyczyną ruchów związanych z walką o prawa człowieka dla ciemnoskórej ludności Stanów Zjednoczonych. Ponowny regres popularności zakończył się na początku dwudziestego pierwszego wieku. Dziś tatuaże z panterą są popularne, jak nigdy dotąd.

Opiekuńcza siła – symbol

Podobnie, jak z wszystkimi tatuażami zwierząt, symbolika tatuażu z panterą jest silnie związana z cechami zwierzęcia. Pantery to zwierzęta zwinne, sprytne, inteligentne i nieustraszone. Stoją one na szczycie łańcucha pokarmowego dżungli. Głodna pantera jest w stanie upolować sarnę, człowieka, a nawet lwa. Agresywna natura pantery przekłada się również na szaleńczą miłość i opiekę względem młodych. Matka jest w stanie poświęcić swoje życie, aby ochronić swoje potomstwo.

  

Pośród symbolicznych znaczeń pantery znajdziemy więc kobiecość, macierzyństwo, piękno, oddanie, opiekuńczość, siłę, odwagę, zwinność, grację, przywódstwo i pewność siebie. Szybka, dzika pantera jest również symbolem nieokiełznanego pędu ku wolności i niezależności.

Pomysł na projekt tatuażu z panterą

Jednym z najpopularniejszych przedstawień pantery jest pantera skradająca się pośród wysokich traw w dżungli. Pantera jest gotowa do skoku, do ataku na niczego nie spodziewającą się ofiarę. Jej pazury wpijają się w skórę właściciela tatuażu. Taki wizerunek przywodzi niepokój, lub, wręcz przeciwnie, poczucie bycia prowokowanym w osobie, która na niego patrzy. Dla noszącego go jest przedstawieniem czujności, siły i pewności siebie. Niezwykłym pomysłem może być tatuaż, który w większości będzie przedstawiał roślinność dżungli i dwa żółte ślepia pomiędzy liśćmi traw, które zauważy wyłącznie spostrzegawcze oko.

Następnym etapem taktyki przypuszczonego przez panterę ataku jest skok na ofiarę z wyciągniętymi przed siebie pazurami. Pazury te są ostre jak brzytwy. W naturze, taki widok przypłaca się życiem. Oryginalnym pomysłem jest przedstawienie pantery w skoku, która swoimi łapami „rozszarpuje” skórę noszącego tatuaż. Ten niezwykle dynamiczny wizerunek ma oznaczać siłę, pewność siebie, być może agresywną naturę człowieka z takim tatuażem.

Opisując tatuaże z panterą nie sposób zapomnieć o tatuażu z panterą w kolorze różowym. Oczywiście mowa o stworzeniu z filmów i animacji, w których to komiksowe zwierzę jest bohaterem tytułowym. Różowa pantera to kot odbiegający nieco elegancją i raczej flegmatycznym usposobieniem od natury swoich czarnych oryginałów. Tatuaż z różową panterą pasuje do osoby wesoło lub ironicznie nastawionej do życia, być może pewnej siebie i sprytnej, jak nieuchwytna różowa pantera.

  

  

Tatuaż z panterą to bogactwo pomysłów i znaczeń. Jeżeli odnajdujesz jedno, które szczególnie odpowiada temu, co chcesz światu powiedzieć o sobie – do dzieła!