Tatuaż jeleń – znaczenie, historia, 60 zdjęć

  

Jeleń to popularny pomysł na tatuaż wśród miłośników zwierząt. Podobnie jak w przypadku innych wizerunków zwierząt, tatuaż z jeleniem nosi w sobie głęboką symbolikę. Tatuaż z jeleniem odpowiada męskim atrybutom. Kobiety częściej decydują się na tatuaż z sarną. Ze względu na szczegóły wizerunku jelenia z bogatym porożem, tatuaż ten nie należy do najmniejszych. Typowymi miejscami umieszczenia takiego obrazu są ramiona plecy, klatka piersiowa i inne większe partie ciała.

Tatuaż jeleń – znaczenie, historia

Wcielenie gracji

Jelenie są ikoną wdzięku i gracji. Od zarania dziejów stanowią główny cel i najlepszą zdobycz łowiecką człowieka. Poroże jelenie, ozdabiające wnętrze pomieszczenia, nadaje mu elegancji i szyku. Taka zdobycz wskazuje również na bardzo wprawnego łowcę. Jelenie to przecież bardzo płochliwe zwierzęta. Rzadko kiedy zdecydują się podejść do człowieka na taką odległość, żebyśmy mogli je zobaczyć. Nawet w czasach, kiedy karabinki snajperskie zastępują prosty łuk i strzałę, jeleń uchodzi za nie lada zdobycz. Naturalnym środowiskiem jeleni są lasy Europy i Ameryki Północnej.

Symbol siły i piękna

Jelenie i sarny to zwierzęta o wyjątkowym wdzięku. Ich zwinne, pełne ruchy gracji zachwycają człowieka. Zwierzęta te stanowią inspirację dla artystów, którzy chętnie portretują te zwierzęta. Sarna ze swoimi młodymi to piękny przykład macierzyństwa. Tragiczna historia takiej matczynej miłości przedstawiona została w poruszającej historii jelonka Bambi. Sarna to symbol macierzyństwa płodności, czułości, łagodności i niewinności.

  

Jeleń natomiast przywodzi na myśl silne męskie atrybuty. Zdrowy jeleń to istota majestatyczna i silna. Spotkanie takiego jelenia pozostaje w pamięci człowieka już na zawsze. Jeleń jest symbolem męskiej siły – fizycznej i seksualnej. Dodatkowo zwierzęta te oznaczają szlachetność, wewnętrzny pokój, miłość i uprzejmość.

W różnych religiach jeleń jest symbolem życia i odrodzenia. W starożytnych czasach, gdy chrześcijanie musieli ukrywać się w obawie przed prześladowaniami, symbol jelenia oznaczał osobę zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. W innych wierzeniach jeleń i sarna to uosobienia piękna.

Pomysły na wizerunek jelenia

Tatuaż z jeleniem może zostać przedstawiony w stylu tribal. Nawiązuje to do głębokiej symboliki jelenia w kulturze Celtów i Indian Ameryki Północnej. Symbolika ta odnosi się do wspomnianych cech zwierząt – macierzyńskiego ciepła i męskiej siły. Celtowie w swojej mitologii posiadali bóstwo o imieniu Cernunnos. Był to bożek rozwiązłości i płodności. Jego wizerunek przedstawiał postać z rogami jelenia.

Wizerunek jelenia może ubogacić piękna sceneria. Jeleń na wzgórzu, poród drzew, nad jego głową – pomiędzy rogami – księżyc w pełni. To materiał na prawdziwe dzieło sztuki. Na tego typu wizerunek można zdecydować się ze względów czysto estetycznych.

Nierzadkim pomysłem na taki tatuaż jest czaszka jelenia. Związana jest symbolicznie z dzikim zachodem lub łowiectwem, jednym słowem – męską przygodą. Poroże jelenia, jak już wspomniałem, to piękna ozdoba i bardzo cenna zdobycz.

  

Czaszka jelenia, to zdecydowanie pomysł dla mężczyzny. Kobiety natomiast mogą zdecydować się na wizerunek pięknej łani. Zależnie od przedstawienia – łania może być symbolem czystej kobiecości, macierzyństwa i płodności lub może oznaczać uwodzicielkę świadomą swoich wdzięków.

Tatuaż z jeleniem lub łanią to dobry pomysł zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Jeżeli zdecydowałeś się już na niego, to przygotuj odpowiedni projekt. Pamiętaj, że dobry tatuaż przedstawia dokładnie to, co chcemy w sposób, w jaki sobie to wyobraziliśmy.