Tatuaż goryl – znaczenie, historia, 38 zdjęć

  

Goryl to rzadki, choć bardzo ciekawy pomysł na tatuaż. Osoba, która go nosi, odczuwa silne związanie z atrybutami lub symboliką zwierzęcia. Tatuaż z gorylem odpowiada bardziej mężczyznom, co nie oznacza, że kobiety nie mogłyby również zdecydować się na taki tatuaż. Goryle to bardzo duże zwierzęta, dlatego duży będzie też rozmiar tatuażem z gorylem. Trzeba więc pamiętać o przeznaczeniu odpowiedniej ilości miejsca na swoim ciele – na plecach, ramieniu, klatce piersiowej.

Tatuaż goryl – znaczenie, historia

Potęga i łagodność

Goryl to największy przedstawiciel naczelnych. Dorosły goryl górski potrafi osiągnąć wzrost ponad 180 cm przy masie ponad 220 kg. Zwierzęta te na wolności żyją na niewielkich obszarach centralnej Afryki. Należą do gatunków krytycznie zagrożonych wyginięciem.

Goryle to zwierzęta słynące z siły. Ssak ten jest w stanie podnieść ciężar o masie bliskiej tony! Są to stworzenia łagodne i inteligentne – wbrew obrazowi bezmyślnych agresorów, jaki niekiedy stara się nam zakodować popkultura. Oczywiście goryle to stworzenia, które potrafią się obronić w przypadku zagrożenia. Taka „obrona” najczęściej kończy się śmiercią napastnika. Goryle żywią się roślinami, rzadko owadami.

  

Goryle to zwierzęta stadne. W grupie goryli panuje jasno zadeklarowana hierarchia. Potrafią komunikować się ze sobą na wiele różnych sposobów. W gruncie rzeczy inteligencja goryli osiąga taki poziom, że potrafią one przyswoić sobie ludzki język migowy. Przykładem takiego zwierzęcia jest gorylica Koko z kalifornijskiego rezerwatu. Języka migowego zaczęła uczyć się, gdy miała rok. W wieku 40 lat potrafi płynnie porozumieć się z człowiekiem przy znajomości ponad 1000 migów. Koko wymyśla również własne gesty, kiedy zasób przyswojonych przez nią gestów jest niewystarczający do przedstawienia myśli. Jest to zwierzę czułe i cieszące się z wizyt ludzkich gości. Jej ulubionym filmem jest Mary Poppins.

Symbolika

Goryl to jedno z najbliższych zwierząt człowiekowi. Symbol goryla może oznaczać: powrót do korzeni, komunikację, przywództwo, lojalność, inteligencję, siłę, czułość i opiekuńczość, szlachetność, godność, odpowiedzialność. Wszystkie te cechy odpowiadają charakterowi i zachowaniu goryla, jakie możemy zaobserwować. Zwierzę to, jak już wspomniałem, nie jest tak naprawdę typem agresora. Jeżeli mówimy o „sile” i „przywództwie” mamy na myśli te cechy, które są ważne z praktycznego punktu widzenia przetrwania i rozwoju gatunku goryli. Mimo to, niekiedy, tatuaż z gorylem może właśnie być odbierany jako symbol agresji, dzikości, nieokiełznanej, niszczącej siły. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak będzie wyglądał nasz tatuaż z tym zwierzęciem.

Sposób przedstawienia tatuażu z gorylem

Goryla, podobnie jak i inne zwierzęta, można przedstawić na wiele sposobów. Ktoś o silnym charakterze może zapragnąć tatuaż z agresywnym gorylem, gotowym do ataku. Będzie on dla niego symbolizował siłę i pewność ciebie, jaką posiada. Inny człowiek zdecyduje się na wizerunek łagodnego goryla, który będzie symbolizował jego silny związek z rodziną lub inteligencję, jaka go cechuje. Tatuaż może przedstawiać całe zwierzę, jednak często ludzie wybierają portret samej głowy goryla.

Niekiedy tatuaż taki może zawierać elementy dodatkowe. Różnego rodzaju rośliny, którymi żywi się goryl, inne zwierzęta lub krajobraz kongijskiej dżungli w tle. Każdy z tych elementów może ubogacić znaczeniowo projekt tatuażu. Goryl może np. być przedstawiony z dzieckiem, co ułatwi osobie, która na niego patrzy, identyfikację symbolu więzi rodzinnych.