Tatuaż delfin – znaczenie, historia, 25 zdjęć

  

Delfiny mogą być przedstawione na wiele różnych sposobów. Różnorodność znaczeń wynika z różnorodności kultur, które przyjęły delfina jako swoisty symbol. Delfiny to jednej z najbardziej ulubionych stworzeń ludzi na całym świecie. Tatuaż z delfinem cieszy się ogromną popularnością pośród kobiet, choć mężczyźni również wybierają niekiedy ten symbol dla siebie.

Tatuaż delfin – znaczenie, historia

Najlepszy przyjaciel człowieka?

Delfiny uznawane są za jedne z najinteligentniejszych stworzeń na świecie. Zwierzęta te tworzą większe, złożone społeczności. Komunikują się ze sobą na dwa sposoby: językiem gestów – płetwami i ogonem oraz językiem werbalnym poprzez sygnały ultradźwiękowe. Oprócz tego delfiny są niezwykle zwinne. Wydaje się jakby stworzenia te pływały z wielkimi prędkościami zupełnie bez wysiłku.

Od zawsze delfiny uważane były za zwierzęta szlachetne i spokojne, jak również inteligentne i skore do zabawy. Stworzenia te zaskarbiły sobie naszą miłość przede wszystkim tym, że wielokrotnie ratowały życie człowieka wyrzuconego za burtę statku. Takie historie pojawiają się już od starożytności.

Jedyne światło w odmętach morza

Ogromna większość znaczeń symbolu delfina należy do zbioru znaczeń jak najbardziej pozytywnych. Symbol delfina pojawia się w wielu różnych kulturach na przestrzeni dziejów. W wielu mitycznych historiach i kultycznych obrazach delfiny pojawiają się przy boku syren. Nie jest to do końca zrozumiałym, ponieważ syreny uchodziły wtedy za stworzenia złe z natury i niebezpieczne. Natury delfina i takiego wyobrażenia syreny nie spotykały się ze sobą w żadnym miejscu. W gruncie rzeczy delfin to zapewne jedyne stworzenie morskie, któremu nigdy nie przypisywano żadnych powodów do obawy. Nie było tak nawet w czasach, gdy za demonizowano wiele innych stworzeń mórz i oceanów (wieloryby, ośmiornice etc.).

  

Historyczna symbolika delfina

Symbol delfina został bardzo mocno związany z mitologią Celtów. Celtowie wierzyli, że woda ma moc oczyszczać nie tylko ciało, ale także umysł i duszę. Wierzyli również, że woda zabiera ze swoim nurtem problemy człowieka. Najczystsze wody są zamieszkiwane właśnie przez delfiny. Stworzenia te mają oznaczać oczyszczenie i odrodzenie do nowego życia. Oprócz tego dla Celtów delfin to przewodnik, a także symbol pomyślności. Stąd dziś pojawiają się tatuaże przedstawiające delfiny połączone ze znakiem węzła celtyckiego.

Starożytni Grecy wiązali delfiny z dwoma bóstwami – Apollinem i Afrodytą. Stworzenia te nabierają więc podwójne symboliki. Delfiny związane z bogiem słońca symbolizują życie, zdrowie, inteligencję, odnowienie duchowe i fizyczne. Delfiny bogini księżyca oznaczają marzenia, są symbolem kobiecości, ukrytej siły i intuicji.

Czy tatuaż z delfinem jest dla mnie?

Tatuaże z delfinami są często wybierane ze względu na ich niewątpliwy urok. Oryginalny tatuaż przyciąga wzrok, a tauaże z delfinami należą do grona najbardziej oryginalnych. Zabawa odcieniami niebieskiego i szarego koloru może nadać im porywającego efektu. Dodatki w postaci wody i dynamiczna poza delfina wytworzy w całości wrażenie ruchu i życia.

Tatuaż ten odpowiada również człowiekowi, który odczuwa związki lub podobieństwo do charakteru delfina. Delfin to stworzenie chętne do zabaw, radosne i pomocne. Jeżeli uważasz się za taką osobą i chcesz to podkreślić poprzez tatuaż – wybierz delfina.