Tatuaż biedronka – znaczenie, historia, 19 zdjęć

  

Biedronkowe tatuaże są zdecydowanie słodkie, ale czy są odpowiednim pomysłem dla Ciebie? Dowiedz się więcej o znaczeniu tych pięknych owadów oraz znajdź pomysł na swój oryginalny tatuaż z nimi w roli głównej.

Biedronki posiadają potężne znaczenie w symbolice kulturowej na całym świecie. Generalnie postrzegane są w pozytywniy sposób, co czyni je wspaniałym motywem dla tatuaży. Dlatego też są tak często wybieranym tematem dla trwałego ozdobienia ciała.

Tatuaż biedronka – historia

W różnych kulturach mówi się, że biedronki przynoszą miłość i ładną pogodę. Mają zdolności lecznicze i potrafią zrozumieć ludzki język. Możesz pomyśleć życzenie i delikatnie zdmuchnąć owada z ręki, a Twoja myśl doczeka spełnienia.

W symbolice chrześcijańskiej biedronka jest często utożsamiana z Matką Boską. Tego rodzaju skojarzenie wynika z tego, że te owady chronią rośliny – są znane jako naturalne pożeraczami szkodników w ogrodzie.

  

W Chinach biedronka wróży pomyślność i przynosi szczęście. Azjatycka tradycja mówi, że gdy biedronka wyląduje na Twoim ubraniu, Twoja prawdziwa miłość czeka za rogiem. Liczba kropek na niej odpowiada ilości miesięcy, po których spotkasz swoją jedyną i prawdziwa miłość. Biedronka to popularny symbol przyjaźni. Wynika to z faktu, że jest ona naturalnym pomocnikiem w ogrodach, współpracuje w harmonii z naturą (i ogrodnikami).

Tatuaż biedronka – znaczenie

Znanych jest kilka przesądów związanych z biedronkami, które wzmacniają znaczenie tatuaży z tym stworzeniem:

  • znalezienie biedronki przynosi szczęście i jest znakiem nadchodzącego powodzenia
  • poprzez analogię zabicie biedronki przynosi pecha
  • liczba czarnych kropek na biedronce odpowiada liczbie lat szczęścia, które Cię czekają
  • biedronka lądująca na ręce jest znakiem nadchodzącej dobrej pogody oraz szczęścia – czy w takim razie mając ją cały czas na sobie w postaci tatuażu spotka Cię jeszcze więcej powodzenia?

 

Widywane masowo wiosną biedronki są zwykle czerwono – czarne. W związku z tym symbolizują witalność, miłość, pasję, ciepło i energię. Jednakże te owady występują też w różnych innych kolorach. Nie musisz więc ograniczać się w wyborze, co do kolorystyki. Twój tatuaż może być kombinacją niespotykanych i nietypowych odcieni, które naprawdę kochasz. Powinny odzwierciedlać Twoje upodobania i preferencje. Dobry tatuator pomoże Ci wybrać odpowiednią kolorystykę, dopasowaną do tonów i odcieni Twojej skóry.

Motyw biedronek jest bardzo dobry do wpasowania się w różnego rodzaju wzory roślinne. Może także odświeżyć wygląd istniejących tatuaży. Świetnie dopasowuje się również do podstawowych kształtów geometrycznych. Można je połączyć z tatuażami kwiatowymi, wzorami z motylami, tatuażami z sercami czy z gwiazdami.

  

Wspaniale prezentują się także jako tribale, wkomponowane w tatuaż na ramieniu lub w dolnej części pleców. Tego rodzaju tatuaże są wtedy mniej delikatne i subtelne, ale też ładniej się starzeją. Wybierając tatuaż z motywem biedronki należy dobrze przemyśleć jego umiejscowienie. Pomocne w podjęciu odpowiedniej,a przy tym nieodwołalnej decyzji może okazać się wypróbowanie jego lokalizacji przy pomocy czasowych, zmywalnych tatuaży.

Symboliczne znaczenie biedronki:
– powodzenie, miłość, szczęście, przyjaźń, ochrona, czynienie dobra.