Tatuaż pszczoła – znaczenie, symbolika, 32 zdjęć

  

Pszczoły odgrywają ogromną rolę w naszym życiu. Już od czasów antycznych pszczoły były bardzo ważne w wielu kulturach. Te stworzenia o charakterystycznym ubarwieniu są kluczowe do utrzymania zrównoważonego ekosystemu. Grają też ogromną rolę w prawidłowym rozwoju plonów. Jako jeden z najbardziej pracowitych i lojalnych gatunków, pszczoła stała się dobrze znanym wzorem tatuażu. Pszczoła na tatuażu może zostać zaprojektowana samotnie, ale często dodaje się do niej kwiaty – i w wersji kreskówkowej, i realistycznej. Często też do wzoru dodaje się przerywany tor lotu owada – pomaga to dodać tatuażowi ruchu. Jest to trudny wzór do wykonania, ale kiedy jest dobrze zrobiony – wygląda wspaniale i przyciąga wzrok.

Tatuaż pszczoła – znaczenie, symbolika

Historia

Tatuaże pszczoły, mimo że powszechnie znane, nie są bardzo popularne. W rzeczywistości niewielu tatuażystów nosi ze sobą szablon do takiego wzoru. Mimo to, pszczoła reprezentuje wiele pozytywnych znaczeń, które mogą pasować do twojego życia.

Żeby zrozumieć symbolikę pszczoły powinniśmy bliżej przyjrzeć się ich światu.

Jedną z ich najmocniejszych stron jest lojalność. Pszczoły są bardzo lojalne ulowi i swojej królowej. Pokazują honor, poczucie obowiązku i spójność w pracy, którą wykonują. Latają od kwiatka do kwiatka, aby je zapylić, a potem wracają do ula. Kiedy skończą, wychodzą znowu i tak w nieskończoność. Są symbolem wspólnoty i rodziny. Kiedy zrozumiesz jak bardzo lojalne są, nabierzesz jeszcze większego szacunku do tego gatunku.

  

Ten owad jest perfekcyjnym przykładem ułożonego życia. To, jak ciężko pracuje, nie przechodzi niezauważone. Symbolizuje oddanie pracy i ofiarę. Gdyby nie jego pracowitość, wiele gatunków kwiatów i upraw nie istniałoby dzisiaj. Tak ważne są pszczoły dla naszego istnienia.

Ochrona i obrona są jednymi z symboli, które reprezentują. W większości przypadków nie są agresywne. Jeśli ty nie będziesz im przeszkadzać – one nie będą przeszkadzać tobie. Nie są jak osy czy szerszenie. Będą chronić siebie, królową i ul za wszelką cenę. Jeśli to oznacza, że będzie kosztować je to życie, trudno. Są nadzwyczajnym symbolem ofiary i ochrony w takich przypadkach.

Są też ważne dla wielu różnych kultur. W niektórych starożytnych wierzeniach przedstawiano pszczołę jako symbol duszy, ponieważ potrafi ona podróżować na duże dystanse i zawsze znajdzie drogę powrotną. Ule często używane były podczas wojny przez Rzymianów i Greków. Wystrzeliwali je na wrogów – możesz tylko sobie wyobrazić, jakie szkody mogły narobić tysiące rozjuszonych pszczół.

Na koniec, tatuaż pszczoły może być symbolem słodkości – z oczywistych powodów. Może także oznaczać cukierkowe życie.

Symboliczne znaczenie tatuażu pszczoły:

Jako że pszczoła jest pozytywnym symbolem, większość jej znaczeń jest z natury pozytywne. Ale pamiętaj, to twój tatuaż i może oznaczać co tylko zechcesz. Najpopularniejsze znaczenia tatuażu pszczoły:

  
 • Rodzina
 • Struktura
 • Rutyna
 • Słodycz
 • Miód
 • Dusza
 • Inteligencja
 • Ochrona
 • Honor
 • Obowiązek
 • Lojalność
 • Królewskość
 • Jedność
 • Płodność

Jest kilka ważnych rzeczy, które powinieneś pamiętać zanim zrobisz sobie tatuaż. Upewnij się, że spędziłeś trochę czasu robiąc research i całkowicie rozumiesz jakie znaczenie może mieć taki tatuaż. Nie chcesz zostać wytatuowany i dowiedzieć się później, że ten tatuaż może oznaczać zupełnie co innego niż myślałeś na początku. Nie śpiesz się! Ludzie, którzy impulsywnie postanawiają zrobić tatuaż zazwyczaj potem tego żałują. Pamiętaj, będziesz go nosił przez resztę życia. Jeśli jesteś całkowicie pewny swojego wyboru – zrób sobie tatuaż. Jeśli nie – poczekaj chwilę i zastanów się nad swoimi opcjami.