Tatuaż miecz – znaczenie, historia, 50 zdjęć

  

Miecz jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych symboli na świecie. Miecze był wśród nas przez tysiące lat, prawie tak długo jak człowiek. Zawsze były bardzo popularnym symbolem tatuażu, szczególnie, że w kulturach azjatyckich miecz odgrywa ogromną rolę w ich historii. Jest odwiecznym symbolem wojowników, rycerzy, ninja i samurajów.

Prawdziwe miecze mają różne wielkości, kształty i kolory, więc tatuaże zachowują się podobnie. Jest nieskończenie wiele możliwości. Ty i twój tatuażysta powinniście być w stanie stworzyć wzór, który jest unikatowy i pasuje do twojej osobowości. Mieczowi często towarzyszą inne elementy, takie jak skrzydła, serca i płomienie.

Tatuaż z mieczem i sercem, często pokazuje serce przebite przez broń. Zazwyczaj jest to wizualna reprezentacja złamanego serca, straconej miłości lub zdrady. Jeśli miecz jest umieszczony przed sercem może to oznaczać ochronę lub odważne serce. Tatuaż z mieczem i skrzydłami również jest bardzo popularny i może być użyty do pokazania umiejętności wzbicia się ponad niebezpieczeństwo lub ochrony anioła stróża. Płomienie na ostrzu (lub otaczające je) reprezentują chrześcijaństwo i czystość.

Tatuaż miecz – znaczenie, historia

Miecz jest militarnym symbolem. Był narzędziem wojowników przez wiele ludzkich pokoleń. Może symbolizować ochronę, wolność, honor i życzliwą siłę. Wszystkie te cechy utożsamiane są z heroizmem i męstwem. Szczęśliwy posiadacz tatuażu miecz może nosić go jako przypomnienie, aby pozostać nieugiętym w swoich osobistych zasadach moralnych. Może być też noszony, aby symbolizować ochronę w trudnych czasach.

  

Tatuaże mieczy mają też religijne znaczenie. Miecz był używany jako symbol słowa Boga w średniowieczu. Miecz w płomieniach jest symbolem oczyszczenia (zazwyczaj z grzechów), a kiedy tatuaż zawiera także krucyfiks to zazwyczaj oznacza, że osoba, która go nosi jest gotowa walczyć o swoją wiarę.

Miecze nie muszą być centrum tatuażu. Mogą być ukryte, by nadać wzorowi pełniejszej ekspresji. Miecze, które pojawiają się wraz z orłami mogą nie tylko symbolizować wolność, ale też chęć do jej obrony. Miecz w tatuażu informuje innych ludzi, że anioł, który jest na czyjejś skórze, nie jest tylko aniołem stróżem, ale potężnym archaniołem. Tatuaż miecza może mieć wiele różnych znaczeń.

Miecze stały się potężnym symbolem, dzięki swojej ważnej roli w historii i literaturze. Fakt, że często to nazwy mieczy są powszechniej znane, niż ich właściciele, tylko podkreśla ich historyczne znaczenie. Kto przecież nie słyszał o Excaliburze? Jest pewna magia związana z mieczami, która przekłada się na tatuaże z nimi.

Symboliczne znaczenie tatuażu miecza:

Niektóre znaczenia zależą od innych symboli, które są wplecione w tatuaż, ale przykładowe znaczenia obejmują:

  • Sprawiedliwość
  • Siłę
  • Odwagę, dzielność, męstwo
  • Honor
  • Siłę
  • Wiedzę
  • Szlachetność, arystokrację
  • Wolność, swobodę
  • Niebezpieczeństwo

Tatuaż miecza może być prosty lub bogato zdobiony. Nawet jeśli miecz kojarzy się z prostotą, upewnij się, że współpracujesz z wprawnym i utalentowanym tatuażystą. Spędź trochę czasu i porozglądaj się za wzorem, który naprawdę do ciebie przemawia. Miecz jest potężnym symbolem, więc warto by było, aby jego tatuaż był unikatowy i dobrze zrobiony.