Tatuaż truskawka – znaczenie, historia, 20 zdjęć

  

Jeśli szukasz unikalnego i kreatywnego wzoru na tatuaż, który ma wiele uroczych znaczeń, możesz chcieć się zastanowić nad wybraniem tatuażu truskawki. Przez lata truskawka była związana z różnymi znaczeniami w różnych kulturach. Od dostatku i urodzaju, przez życie, pasję, aż do cnoty.

Truskawka może być wytatuowana jako pojedynczy owoc lub w całym pęczku, a styl w jakim zdecydujesz się ją zrobić będzie tak unikatowy, jak znaczenie, które do niej przypiszesz.

Tatuaż truskawka – znaczenie, historia

Podobnie jak wiśnia, truskawka utożsamiana jest z tymi wszystkimi wspaniałymi damskimi cechami, które są posiadane przez kobiety. Według francuskiej legendy, truskawki były używane jako afrodyzjak, symbol miłości i uwodzenia. Tradycja mówi, że jeśli panna młoda i pan młody nakarmią się nawzajem truskawkami na swojej nocy poślubnej, to jest pewne, że ich stosunek seksualny zakończy się poczęciem dziecka. W czasach dzisiejszych, szczególnie podczas walentynek, truskawki w czekoladzie oznaczają miłość, pasję i pożądanie.

Jednym z powodów dlaczego tatuaże truskawki są tak popularne w dzisiejszych czasach, wśród obu płci, jest fakt, że reprezentują romantyczne uczucia. Bardzo stare wierzenia mówią, że jeśli dwie osoby zjedzą razem dwa końce truskawki, to zakochają się w sobie na zabój. To pomaga zrozumieć dlaczego niektóre bratnie dusze tatuują sobie razem truskawki – oznacza to połączenie, którego nie zniszczy czas. Inni, wciąż szukający miłości, mogą zrobić sobie tatuaż pojedynczej truskawki, aby symbolizował, że wciąż są na polowaniu, są otwarci na miłość i jeszcze nie znaleźli swojej drugiej połówki.

  

Tatuaż wróżek stają się ostatnio coraz bardziej popularne. Można ulepszyć wizualność i znaczenie tych tatuaży, właśnie wplatając w nie truskawkę. W bardzo starych legendach zapisane jest wierzenie, że jeśli zostawisz koszyk truskawek blisko uprawianych przez siebie roślin, to wróżki przyjdą i pobłogosławią farmerów i ich pola wydadzą niesamowite plony w danym sezonie. Kombinacja wróżki i truskawki jest niecodzienna, ale dla niektórych symbolizuje wzrost, hojność i urodzaj.

Symboliczne znaczenie tatuażu truskawki:

  • Miłość, poszukiwanie jej
  • Pasja
  • Romantyzm
  • Wzrost, urodzaj
  • Hojność
  • Uwodzenie
  • Pożądanie
  • Płodnosć
  • Cnota

W zależności od tego, co chcesz aby tatuaż oznaczał, pomysły, w którym miejscu go wykonać są prawie nieskończone. Jeśli twój tatuaż truskawki reprezentuje płodnośc, zastanów się nad zrobieniem go w intymnym miejscu, na przykład na biodrze. Jeśli w swój wzór chcesz wpleść wróżki, plecy mogą być na to świetnym płótnem. Dlaczego by nie dodać wokół nich jeszcze kilku grzybków i leśnych drzew? Małe elfy mogą wyglądać zza gałęzi, pokazując swoje łobuzerskie uśmiechy. Jeśli chcesz, aby twój tatuaż truskawki był minimalistyczny, zwykłe pnącze pełne truskawek będzie idealnym wzorem na kostkę.

Jest kilka ważnych rzeczy, które powinieneś pamiętać zanim zrobisz sobie tatuaż. Upewnij się, że spędziłeś trochę czasu robiąc research i całkowicie rozumiesz jakie znaczenie może mieć taki tatuaż. Nie chcesz zostać wytatuowany i dowiedzieć się później, że ten tatuaż może oznaczać zupełnie co innego niż myślałeś na początku. Nie śpiesz się! Ludzie, którzy impulsywnie postanawiają zrobić tatuaż zazwyczaj potem tego żałują. Pamiętaj, będziesz go nosił przez resztę życia. Jeśli jesteś całkowicie pewny swojego wyboru – zrób sobie tatuaż. Jeśli nie – poczekaj chwilę i zastanów się nad swoimi opcjami.