Tatuaż łapki – znaczenie, historia, 30 zdjęć

  

Jeśli szukasz mniejszego, ale wciąż wiele znaczącego, tatuażu, zastanów się nad odciskiem łapy. Chociaż proste, te tatuaże są niesamowicie osobiste i mogą symbolizować wiele rzeczy: od ulubionego zwierzaka, przez konkretną cechę charakteru czy też reprezentację danej kultury. Krótko mówiąc, są świetnym wyborem dla wielu ludzi.

Tatuaż z odciskiem łapy może mieć wyjątkowo personalne znaczenie, jeśli upamiętnia pupila. Nie ważne czy miałeś psa, kota, królika czy nawet ptaka lub jaszczurkę, masz możliwość zrobienia sobie tatuażu z odciskiem łapy tego zwierzęcia. W miarę z upływem czasu, odciski łap byłych zwierzaków mogą stać się połączonym ze sobą wzorem np. na twoim ramieniu lub żebrach. Jeśli masz zdolność przewidywania, lub twój ukochany pupil jeszcze żyje, możesz jeszcze bardziej spersonalizować twój tatuaż. Po prostu robiąc odcisk jego łapy, najpierw maczając ją w farbie, a potem odbijając na czystej białej kartce. Potem możesz zanieść ją do swojego tatuażysty, a on nie powinien mieć żadnego problemu z przeniesieniem wzoru na twoją skórę.

Tatuaż łapki – historia:

Odcisk łapy konkretnego zwierzęcia może też symbolizować jego konkretne cechy, które widzisz w sobie lub chcesz nabyć. Na przykład, w kulturach indiańskich, człowiek jako jednostka utożsamiany jest ze swoim zwierzęcym totemem, który bardzo często ma ślady łap idealne do wytatuowania. Wilk jest szczególnie widoczny w tych kulturach, ponieważ uważa się, że jest pierwszym zwierzęciem, które zrozumiało i doświadczyło śmierci, czyniąc go symbolem życia pozagrobowego. Wilki są też uznawane za wybitnych i opiekuńczych rodziców, jak i jedne z najbardziej komunikatywnych i ekspresywnych zwierząt.

  

Tatuaż łapki – znaczenie:

Dla członków społeczności LGBT odcisk łapy niedźwiedzia może symbolizować kulturę “miśków” (the bear culture). Gejów, którzy do niej należą często charakteryzuje owłosienie na twarzy i ciele, a wielu z nich jest muskularnych lub “przy kości”. Misie jako zwierzęta są uznawane za groźne i przerażające, ale ludzie są często mili, uprzejmi i przyjaźni – ale pamiętaj, że zareagują jeśli zostaną sprowokowani!

Generalnie, wzór odcisków łap na twoim ciele może oznaczać, że chcesz ruszyć do przodu, powitać zmiany i osiągnąć swoje cele w życiu. Parę łapek na twojej stopie może mówić o pasji do biegania, a tatuowanie odcisków łap na bliźnie może oznaczać, że zakończyłeś rozpamiętywanie wyjątkowo bolesnego okresu w twoim życiu.

Tatuaż łapki – symbolika:

Tak jak napisano wyżej, do tatuaży z odciskami łap przypisuje się wiele różnych znaczeń. Głównie zależy to od tego jakiego zwierzęcia ślad to będzie i co on oznacza w konkretnej kulturze. Generalnie, takie tatuaże mogą mieć następujące znaczenia:

 • upamiętnienie ukochanego pupila
 • ruszanie do przodu/porzucanie przeszłości
 • w społeczeństwie LGBT członek kultury “miśków”
 • tatuaż niedźwiedzia może też symbolizować mądrość i hojność
 • zwierzęcy totem
 • dzikość, agresja, surowość
 • siła i moc
 • dzieci i ich wychowywanie
 • tatuaż wilka może symbolizować samotność, lojalność, poświęcenie i zdolność do przystosowywania się do nowych warunków
 • ślad łapy tygrysa oznacza siłę, nieustraszoność i sukces
 • kocie łapki symbolizują  pewność siebie, siłę i niezależność

Na koniec, takie tatuaże nie muszą mieć bardzo głębokiego znaczenia, więc nie będzie trzeba ich zmieniać po przemyśleniu swojego życia i zmienieniu swojej hierarchii wartości. Poza tym, jeśli się nimi znudzisz, łapki bardzo łatwo jest przemienić w inny tatuaż.