Tatuaż jaskółką – znaczenie, historia, 26 zdjęć

  

Jaskółka to jeden z najbogatszych w symbolikę spośród popularnych zwierząt. Od wieków nosi znamiona ogromnej popularności. Tatuaż z jaskółką poprzez wielość znaczeń pasuje zarówno do mężczyzny, jak i kobiety. Niewielka jaskółka może być wytatuowana praktycznie w dowolnym miejscu na ciele. Popularnymi częściami ciała, na których tatuuje się jaskółkę są biodra, klatka piersiowa, dolna część pleców i ramiona.

Tatuaż jaskółką – znaczenie

Znak dla podróżnika przez życie

Jaskółki i wróble często kojarzone są z podróżami morskimi. Cofnijmy się do czasów żeglugi, w której nie znano jeszcze kompasu. W nawigacji po morzach i oceanach pomagały gwiazdy z Gwiazdą Polarną na czele. Marynarze wiedzieli, że ląd jest blisko, kiedy w szalupach statków i na niebie zauważali wróble i jaskółki. Ptaki stały się posłańcami dobrej nowiny o bezpiecznym powrocie do domu. Tatuaże z jaskółką w takim znaczeniu często są ozdabiane gwiazdami. Jaskółka staje się wtedy symbolem nadziei i pewności wyznaczonego w żyiu celu.

Wróble i jaskółki tatuowane na ciele marynarza były symbolem jego osiągnięć. Tradycja mówiła, że takim tatuażem odznaczany był żeglarz po przepłynięciu 5 000 mil morskich. Stąd kolejne znaczenie jaskółki – przezwyciężenie trudności.

Miłość i wierność

Jaskółki należą do ptaków, które wiążą się z jednym partnerem na całe życie. Stąd wynika jej symboliczny związek z ideą wiernej miłości. Tatuaż posiadający dwie jaskółki oznacza właśnie miłość. Niekiedy w dziobie ptaka na obrazie można znaleźć kartkę lub wstążkę z imieniem ukochanej osoby.

  

Jaskółki są gatunkiem ptaków, które opuszczają tereny Polski w czasie zimy. Jednak z nastaniem wiosny i lata znów możemy podziwiać te ptaki na niebie. Natura sama nadała im symbolikę wierności i oddania. „Jeżeli kogoś kochasz, pozwól mu odejść. Jeżeli miłość jest prawdziwa, powróci do ciebie.”

Jaskółka uwięziona

Jaskółka, jak każdy ptak, jest symbolem wolności. Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o niezwykłej pieśni Stana Borysa. Powstała ona w czasie trudnym dla narodu polskiego. Był to czas niewoli wobec sowieckiej władzy. „Jaskółka uwięziona” stała się jednym z hymnów tęsknoty Polaków za utraconą wolnością.

Mimo upadku komunizmu utwór ten nie stracił na sile przesłania. Wielu ludzi ma przecież swoje własne więzienia trudnych relacji, niewdzięcznej pracy, nałogów. Jaskółka jest dla nich symbolem upragnionej wolności. Staje się ona motywacją w walce o siebie samych. Jest to jedna z przyczyn tatuowania sobie jaskółek na ciele.

Czy tatuaż z jaskółką jest dla mnie?

Pojedyncza jaskółka pasuje do człowieka, który zmaga się z przeciwnościami losu. Przynosi mu nadzieję i wiarę podczas burzy, przypominając, że upragniony „ląd” i wolność jest już blisko. Być może te trudności już ustąpiły? Jaskółka zamieni się w order zwycięstwa, który nosi się z dumą i zyskaną wiarą w swoje możliwości.

Dwie jaskółki to symbol zakochanych. Dwoje ludzi jest tak pewnych swojej miłości, jak tego, że po nocy wstaje dzień. Tacy ludzie umieszczają na swoim ciele pary jaskółek dodatkowo ozdabiając je kwiatami i wstażkami ze swoimi imionami.

Jaskółka będzie do Ciebie pasowała nie tylko w podanych znaczeniach. Chcesz nadać jej swoje własne intymne znaczenie? A może po prostu uważasz, że jaskółka, jak niezwykły brylant ozdobi swoim prostym pięknem Twoje ciało? Wtedy ten tatuaż jest dla Ciebie.